ປະກາດການຄັດເລືອກ: Community Heritage for Sustainability UNESCO Youth Forum | ສປປລາວ.

ປະກາດການຄັດເລືອກ: Community Heritage for Sustainability UNESCO Youth Forum | ສປປລາວ.

ປະກາດການຄັດເລືອກ: Community Heritage for Sustainability UNESCO Youth Forum | ສປປລາວ.

ພວກເຮົາມີຄວາມຍິນດີທີ່ຈະປະກາດຊາວໜຸ່ມທີ່ຖືກຄັດເລືອກຈາກ 183 ໃບສະຫມັກເຂົ້າຮ່ວມ UNESCO Youth Forum  ມໍລະດົກຊຸມຊົນເພື່ອຄວາມຍືນຍົງ ຂອງສປປລາວ. ຜູ້ສະຫມັກທີ່ຖືກຄັດເລືອກຈະເຂົ້າຮ່ວມໃນເວທີສົນທະນາທີ່ມີຮູບແບບປະສົມ ມີທັງໄລຍະການຮຽນຮູ້ດ້ວຍຕົນເອງທາງອອນໄລນຢູ່ໃນ YouTube ແລະໄລຍະຕໍ່ໜ້າ ຢູ່ທີ່ຫ້ອງການມໍລະດົກໂລກທີ່ເມືອງປາກເຊ, ຊຽງຂວາງແລະຫຼວງພະບາງ. ຊາວໜຸ່ມຈະໄດ້ຮັບຄໍາແນະນໍາຈາກຜູ້ຊ່ຽວຊານລະດັບຊາດແລະສາກົນ ແລະຈະດໍາເນີນກິດຈະກໍາພາກສະໜາມ ຢູ່ໃນບ້ານເກີດຂອງເຂົາເຈົ້າ.

ຍິ່ງໄປກວ່ານັ້ນ, ເນື່ອງຈາກມີໃບສະຫມັກທີ່ເປັນແຮງບັນດານໃຈຫຼາຍ, ອົງການ UNESCO ຍັງຈະຮັບເອົາຜູ້ທີ່ບໍ່ມີຊື່ຢູ່ໃນລາຍການລຸ່ມນີ້ມາສູ່ຂັ້ນຕອນການຮຽນຮູ້ດ້ວຍຕົນເອງຂອງເວທີ. ເຂົາເຈົ້າຍັງຈະສາມາດເຂົ້າເຖິງບົດຮຽນຂອງ UNESCO ກ່ຽວກັບມໍລະດົກວັດທະນະທຳທີ່ບໍ່ເປັນວັດຖຸ (ບົດຮຽນມີຢູ່ໃນພາສາໄທ) ແລະເຂົ້າໄປສັງເກດເບິ່ງໄລຍະຕໍ່ໜ້າຂອງເວທີສົນທະນາຜ່ານ Zoom ໃນວັນທີ 15-19 ຕຸລາ 2021.

ຜູ້ສະຫມັກທີ່ຖືກຄັດເລືອກເຂົ້າຮ່ວມ Community Heritage for Sustainability UNESCO Youth Forum, ສປປລາວ.

ເຂົ້າຮ່ວມໄລຍະຕໍ່ໜ້າທີ່ຫ້ອງການມໍລະດົກໂລກຈຳປາສັກ

ຊື່

ຊຸມຊົນ / ອົງການຈັດຕັ້ງ

1

ນ. ສະຫວັນໃໝ່ ອິນຄຳຜາຍ

ບ້ານສະໝັນ ແຂວງຈຳປາສັກ

2

ນ. ສະໃບພອນ ສິນທະປະເສີດ

ບ້ານສະໝັນ ແຂວງຈຳປາສັກ

3

ນ. ສຸລິສາ ບຸນຕັນ

ບ້ານສະໝັນ ແຂວງຈຳປາສັກ

4

ນ. ສີສຸດາ ປະພັນພານິດ

ໂຮງແຮມອາຣາວັນຣິເວີໄຊ

5

ພູທິບສະຫວັນ ແກ່ນບຸດຕາ

ຫ້ອງວ່າການ ຂະແໜງອະນຸສາວະລີ

6

ປັດຊະຍາ ພັນດານຸວົງ

ຫ້ອງການສຳພາດໜັງສືຜ່ານແດນແຂວງຈຳປາສັກ

7

ສີລາ ທຳມະວົງສາ

ຫ້ອງວ່າການ ຂະແໜງອະນຸສາວະລີ

8

ນາງ ສອນນະພາ ແກ້ວໂຍທີ

ບ້ານສະຜ່າຍ ເມືືອງ ຊະນະສົົມບູູນ

9

ນາງ ຂັນທະລີ ແກ້ວພິລາເພັດ

ບ້ານພັດທະນາ ນະຄອນປາກເຊ

10

ທ້າວ ເອໂກ້ ບຸຸນຈະເລີີນ

ບ້ານສະໜາມໄຊ ນະຄອນປາກເຊ

11

ນາງ ໜູ​ຮາຍ ວົງ​ສີ​ນວນ

ມະຫາວິທະຍາໄລຈຳປາສັກ

12

ທ້າວ ຫັດ​ສະ​ດີ ພິມ​ພັນ​ທະ​ວົງ

ມະຫາວິທະຍາໄລຈຳປາສັກ

13

ທ້າວ ຄຳ​ມະ​ນີ ສີ​ບຸນ​ເຮືອງ

ມະຫາວິທະຍາໄລຈຳປາສັກ

 

ເຂົ້າຮ່ວມໄລຍະຕໍ່ໜ້າທີ່ຫ້ອງການມໍລະດົກໂລກຊຽງຂວາງ

ຊື່

ຊຸມຊົນ / ອົງການຈັດຕັ້ງ

14

ນາງ ອາຈີວູ່ ຫວ່າງ

ບ້ານສາຍລົມ

15

Ong VANG

ນາຫອຍ, ຊຽງຂວາງ

16

Xai VANG

ນາຫອຍ, ຊຽງຂວາງ

17

Pa nyia THOR

ເມືອງແປກ

18

Noy MOUA

ເມືອງແປກ

19

Pahoua MOUA PAYE

ໂພນສະອາດໃຕ້ ເມືອງແປກ

20

ທ້າວເຢ້ ທໍ່

ບ້ານໂພນງາມເຫນືອ

21

ນາງ ນົກນາ ພິມມີໄຊ

ບ້ານທົ່ງມີໄຊ, ເມືອງເເປກ

22

ນາງ ເອ້ຍ ຢ່າງ

ບ້ານນາໂອ ເມືອງເເປກ

 

ເຂົ້າຮ່ວມໄລຍະຕໍ່ໜ້າທີ່ຫ້ອງການມໍລະດົກໂລກຫຼວງພະບາງ

ຊື່

ຊຸມຊົນ / ອົງການຈັດຕັ້ງ

23

ເນລະມິດ​ ບັນດາວົງ​ລັດຕະນະ​ກອນ​

ບ້ານຊຽງມ່ວນ

24

ນາງ ສິລິນຢາ ອຸດົມລິດ

ບ້ານຜາໂຄມ, ນະຄອນຫຼວງພະບາງ

25

ທ້າວ ວາດສະໜາ ເມກດາລາ

ບ້ານ ໜອງຊາຍ, ນະຄອນຫຼວງພະບາງ

26

ນາງ ກັນຍາລັດ ແຊ່ຈ້າວ

ບ້ານ ນາຫຼວງ

27

ນາງ ວິໄລວັນ ແກ້ວອໍາພອນ

ບ້ານ ຫ້ວຍພາຍ

28

ນາງ​ຊົ່ວມົ່ວ​ ມົວ

ບ້ານພູຊ້າງຄຳ

29

ທ້າວ​ ທອງສີ​ ສີຄຳໄບ

ບ້ານນາຕານ

30

ທ້າວ​ ພັດທະນາ​ ວຸດທິ

ບ້ານ​ຫາດຮ່ຽນ

31

ທ້າວ ນອ້ຍ ພັນທະນິດ

ບ້ານຈັນເໜືອ

32

ທ້າວ ບຸນຄ້ຳ ພົງສະຫວັດ

ບ້ານຊາດ

33

ທ້າວ ບຸນມີ ວິໄລທອງ

ບ້ານ ນາວຽງຄຳ

34

ນ.ເທບດວງຈັນ ບຸນທິເດດ

ບ້ານ ຫາດຮ່ຽນ

35

ພຣະ ສົມກຽດ ສີຢາງວົງສາ

ວັດສີພຸດທະບາດທິບພະຣາມ

36

ນາງ ກິນນາລີ ຈັນທະພອນ

ບ້ານ ວຽງໃໝ່

37

ທ້າວ ຄໍາຫຼ້າເຫຼົາ

ບ້ານ ອາໄພ

38

ນາງ ອຳໄພວອນ ຈັນທະວົງ

ບ້ານ ອາຮາມ

39

ນາງ ປາຖະໜາ ສີສະຫງ່າ

ບ້ານ ຄອຍ

40

ນາງ ດວງໃຈ ແສງອາລຸນ

ບ້ານປົ່ງຫວ້ານ

41

ນາງ ວິໄລສອນ ທັດຕະວົງ

ບ້ານນາສັງເຫວີຍ

42

ນາງ ມາດີ ພົມມະຈັນ

ເມືອງຄອບ ໄຊຍະບູລີ

43

ນາງ ພອນມະລີ ສໍປະດິດ

ເມືອງງອຍ ແຂວງຫລວງພະບາງ

44

ນາງ ສີສະຫມອນ ໂສລະພົມ

ເມືອງຍອດອູ ແຂວງຜົ້ງສາລີ

45

ນ. ເພັດສະໝອນ ແກ້ວລຳພອນ

ບ້ານປົ່ງຫວ້ານ ເມືອງນະຄອນຫລວງພະບາງ

46

ນ. ຈັນທະພອນ ຜັນພົມມາ

ບ້ານເກິນກາງ ເມືອງທຸລະຄົມ ແຂວງວຽງຈັນ

47

Phonesavanh LATHAVONG

ບ້ານນາໃໝ່

48

ນາງ ຕາມົນ ໄຊຍະທິງ

ນາຍາງ, ນ້ຳບາກ

49

Somsanouk SYTHAPUNYA

ນາຍາງ, ນ້ຳບາກ